Systemy solarne dla firm Dla



Systemy solarne dla firm Dla uzyskania instalacji o mocy 1 kWel wymagana jest instalacja o powierzchni od 7 do 20 metrów sześciennych w zależności od zastosowanego modułu. W zależności od celu jaki ma spełniać instalacja solarna, wybierzesz panel fotowoltaiczny, do uzyskania prądu zasilającego sprzęt w Twoim domu lub kolektor słoneczny, do podgrzania wody lub wspomagania centralnego ogrzewania. O ile termiczny kolektor słoneczny w okresie zimy i lata to niemal dwie różne instalacje, to przy ogniwach fotowoltaicznych niemal każda pora roku przynosi podobne efekty: wiosną uzyskuje się około 30% energii rocznej, latem 40%, jesienią 20%, a zimną 10%. Widoczne na dachu budynku są wyraźnym znakiem, zaangażowania mieszkańców w ochronę środowiska. Wystarczy sobie wyobrazić, że na dzień dzisiejszy całkowite zapotrzebowania Ziemi w energię elektryczną można pokryć instalacją ogniw fotowoltaicznych zajmującej powierzchnię nieco większą od tej jaką obecnie zajmuje Grecja i stanowiłaby zaledwie 0,001 powierzchni lądów na Ziemi. Podstawowym składnikiem ogniw fotowoltaicznych jest krzem, zawierający atomy boru i fosforu. Atomy boru naładowane są dodatnio, natomiast atomy fosforu ujemnie. Natomiast ogniwa amorficzne należą do II generacji (nazywanej cienkowartową) ogniw fotowoltaicznych, gdzie grubość półprzewodnika wynosi około kilka mikronów.

QCells o mocy 335, kosztuje 770 PLN, czyli cena za Wp to 2,30 PLN/Wp

Decyzja należy do nas

Ewentualne zacienienia

Gwarancja mocy od 25 do 30 lat

Canadian 325W Mono HC

Bilansowanie międzyfazowe - musimy zacząć walczyć o swoje

Prawidłowy dobór i konfiguracja

Ze względu na strukturę wyróżniamy natomiast trzy generacje fotoogniw. W ten sposób wyznacza się maksymalną moc systemu, której nie opłaca się przekraczać ze względu na aktualnie obowiązujące rozliczenia energii odprowadzonej do sieci. Teraz gaz tanieje (już mocno potaniał) - prąd raczej drożeje - nie wiem czy się opłaca. Okres zwrotu to jakieś 7-9 lat, a potem przez kolejne 16-20 lat masz prąd za darmo. Zakładając, że minimalny okres trwałości wynosi 20 lat, a instalacja nie wymaga żadnej konserwacji (z wyjątkiem ewentualnego czyszczenia przykrycia szklanego) instalacje ogniw fotowoltaicznych okazują się rozwiązaniem ekonomicznym. Na pracę, a tym samym wydajność ogniw fotowoltaicznych pory roku nie mają dużego znaczenia. Materiałem wyjściowym do ogniw polikrystalicznych jest uformowany w piecu w wyniku krystalizacji i topnienia blok krzemu, który przycina się następnie na kwadratowe lub prostokątne płytki. Dominującym materiałem służącym do produkcji ogniw jest niezmiennie od lat krzem, ogniwa z niego wyprodukowane stanowiły w 2012 roku 81% globalnego rynku paneli fotowoltaicznych.

Różnica jest tylko jedna - w przypadku instalacji ogniw fotowoltaicznych nie ma konieczności łączenia hydraulicznego poszczególnych elementów, a jedynie elektrycznie specjalnymi przewodami. Ogniwa polikrystaliczne posiadają sprawność około 14%, lecz są tańsze i mniej energochłonne w produkcji w porównaniu do ogniw monokrystalicznych, żywotność tych obu rodzajów ogniw to około 25 lat. Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi producentami paneli słonecznych, dzięki czemu możemy zapewnić wieloletnią żywotność komponentów oraz gwarancję obniżki ceny za prąd w ciągu kilku lat od montażu. Ogniwa krzemowe monokrystaliczne wykonuje się z oczyszczonego i stopionego piasku krzemowego z dodatkiem boru, z którego wyciąga się monokryształ, formowany następnie na kształt walca i laserowo przycinany w kwadratowe płytki o przyciętych narożnikach i promieniu od kilku do kilkunastu centymetrów. Opisane ogniwa polikrystaliczne i monokrystaliczne mają grubość około 2 mm i należą do I generacji fotoogniw, na wyprodukowanie paneli o mocy 100 Wp w tej technologii zużywa się ok. Ogniwa monokrystaliczne wykonane są z jednego dużego kryształu krzemu. Produkcja polega na nanoszeniu cienkich warstw krzemu na szkle lub stali nierdzewnej. PANELE POLIKRYSTALICZNE zbudowane są z ogniw, składających się z wielu małych kryształów krzemu. Paradoksem pozostaje jednak fakt, że wciąż wielu z nas nie do końca orientuje się na przykład w jednej z podstawowych kwestii: czym właściwie różnią się panele fotowoltaiczne od słonecznych? Jaki potencjał tkwi w ogniwach do produkcji energii elektrycznej z promieni słonecznych? Ogniwa fotowoltaiczne, podobnie jak termiczne kolektory słoneczne, są obecnie najczystszymi urządzeniami do produkcji energii. Innym rodzajem paneli fotowoltaicznych cienkowarstwowych są barwnikowe ogniwa słoneczne, są one nowatorskim rozwiązaniem na rynku ekologicznego pozyskiwania energii.

Panele fotowoltaiczne dla firm


Copyright © 2020 Www.trans-tom.com.pl